Licznik odwiedzin

Odwiedzin [+/-]
Dzisiaj:
Wczoraj:
Przedwczoraj:
2007
1852
2005

-153

Wszystkich
Wszystkich 1 657 891

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 42 gości 

Sonda

Junior Media

Młode Bieszczady

Projekt Uczeń Online

Supermemo

Basen Aquarius Lesko

Świetlica

 

 

Świetlica szkolna wspomaga i uzupełnia pracę szkoły we wszystkich jej zakresach. Zapewnia  racjonalne wykorzystanie czasu wolnego uczniom dojeżdżającym do szkoły, ale również uczniom  miejscowym, którzy oczekują na rozpoczęcie lekcji lub zajęć pozalekcyjnych. Wychowawcy, każdego roku opracowują plan pracy opiekuńczo-wychowawczej uwzględniając zainteresowania, aktywność ruchową, ciekawość poznawczą świata, charakterystyczną dla młodzieży w wieku gimnazjalnym.     


Przez cały rok organizują dla uczniów różnorodne zajęcia dydaktyczne, praktyczno-techniczne, plastyczne, gry i zabawy ruchowe, zajęcia sportowe, zajęcia w pracowni multimedialnej. Dla zainteresowanych uczniów prowadzone są zajęcia obejmujące naukę haftu krzyżykowego, bibułkarstwa, naukę orgiami i qullingu, wykonywania różnych ozdób świątecznych. Uczniowie pomagają przy wykonywaniu dekoracji na akademie i uroczystości szkolne.  W świetlicy organizowane są różnorodne turnieje i konkursy z nagrodami.


Wychowawcy świetlicy założyli w marcu 2012 roku  kółko przedsiębiorczości w ramach którego uczniowie prowadzą sklepik szkolny „Grosik”.   Uczennice uczęszczające na kółko brały udział w projekcie edukacyjnym „Sklepik szkolny mała firmą”, promują zdrową żywność i zdrowy styl życia organizując wystawy i różnorodne akcje związane z tym tematem, oraz biorąc udział w konkursach o tematyce prozdrowotnej.


Wychowawcy świetlicy współpracują ze Szkolnym Kołem Towarzystwa Przyjaciół Dzieci i czynnie angażują się w akcje organizowane przez to koło. W świetlicy wydawane są też ciepłe posiłki. finansowane przez MGOPS w Lesku.
Wszystkie działania podejmowane przez wychowawców kładą nacisk na organizację sprawnej opieki, zapewnienie bezpieczeństwa i organizację pozalekcyjnego wypoczynku  młodzieży.