Licznik odwiedzin

Odwiedzin [+/-]
Dzisiaj:
Wczoraj:
Przedwczoraj:
1980
1852
2005

-153

Wszystkich
Wszystkich 1 657 864

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 34 gości 

Sonda

Junior Media

Młode Bieszczady

Projekt Uczeń Online

Supermemo

Basen Aquarius Lesko

Szkolny Klub Wolontariusza "JEŻ"

 

 

Prezentacja na temat szkolnego wolontariatu *kliknij*

Nasze działania- prezentacja *kliknij*

Szkolny Klub Wolontariatu działa w szkole od czterech lat- od października 2012 r. Wolontariusze angażują się w wiele wspaniałych imprez charytatywnych. Opiekunkami grupy są Pani Pedagog Anna Sopata oraz Pani Anna Krzywińska.

Co to jest wolontariat?

Czym się zajmujemy?

Jakie działania podejmujemy?

Od kiedy działa klub i kiedy odbywają się spotkania?

Czy każdy może być wolontariuszem?

Szkolny Klub Wolontariatu jest inicjatywą skierowaną do młodych ludzi, którzy chcą służyć najbardziej potrzebującym, reagować czynnie na potrzeby innych oraz wspomagać i organizować różnego typu akcje charytatywne.

Wolontariat to bezpłatne i dobrowolne działanie na rzecz potrzebujących wykraczające poza więzi rodzinno – koleżeńsko – przyjacielskie.

Wolontariusz to osoba dobrowolnie i bezinteresownie pomagająca innym. Wolontariuszem może zostać każdy, kto pragnie nieść pomoc innym.

Członkami Klubu są uczniowie naszej szkoły, ale chcemy, aby również należeli do niego nasi nauczyciele i rodzice. Logo naszego Klubu to jeż. Każdego, kto chciałby wiedzieć dlaczego właśnie jeż, zapraszamy na spotkania oraz na obejrzenie prezentacji, która tę kwestię wyjaśnia.  Istotne w działalności naszego Klubu jest to, iż to my decydujemy o zebranych środkach: w jaki sposób zostaną wydatkowane, w jakiej formie i komu najbardziej potrzebna jest pomoc? Nasza aktywność ukierunkowana jest przede wszystkim na dwa obszary: środowisko szkolne i środowisko lokalne, ale równie chętnie włączamy się w ogólnopolskie akcje charytatywne.

My, w miarę naszych możliwości:

Organizujemy akcje, kiermasze, imprezy artystyczne o charakterze charytatywnym, z których dochód przeznaczamy na pomoc potrzebującym;

Szerzymy ideę wolontariatu w naszym środowisku szkolnym i lokalnym poprzez akcje promocyjne, imprezy środowiskowe, redagowanie gazetki szkolnej;

Współpracujemy z innymi instytucjami i organizacjami, które realizują podobne cele oraz współtworzymy spotkania integracyjne;

Pierwszą akcją zorganizowaną przez członków Szkolnego Klubu Wolontariusza była świąteczna akcja bożonarodzeniowa. Celem tej akcji była pomoc dzieciom znajdującym się w trudnej sytuacji losowej lub materialnej. W dniu 18.12.2012r. w naszej szkole został zorganizowany kiermasz świąteczny, na którym można było nabyć ręcznie wykonane kartki świąteczne, stroiki oraz ozdoby choinkowe. Nabywcami kiermaszowych atrakcji byli rodzice oraz nauczyciele naszego gimnazjum. Członkowie Klubu zdecydowali, że zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na pomoc młodzieży uczęszczającej do innej placówki. Zakupią artykuły, które są najbardziej potrzebne tym osobom i udadzą się do nich z upominkami i wizytą, aby bliżej się poznać, wspólnie kolędować i radośnie spędzić razem czas. Bo idea działalności Klubu ma głęboki wymiar: nie chodzi tylko o to, aby pomagać materialnie, ale również o to, aby być bliżej drugiego człowieka, jego spraw i problemów. Naszym drogowskazem są piękne słowa Phila Bosmansa – wielkiego przyjaciela ludzi, który ukochał człowieka 

i w swych tekstach uczy nas jak żyć, aby znaleźć wielką radość w małych rzeczach:

„Podziel się chlebem, a będzie ci lepiej smakował.

Podziel się szczęściem, to ono się powiększy.

Tam, gdzie ludzie dzielą się sercem, tam rośnie nadzieja”.

Apelujemy!

Drogie koleżanki i koledzy!

Każdy z Was może rozejrzeć się wokół i dostrzec czy są ludzie, którzy potrzebują Waszej bliskości i pomocy!


Zapraszamy na spotkania Klubu, które odbywają się we wtorki i piątki

w budynku głównym w godzinach 13.30 – 14.00

(biblioteka szkolna)

Członkowie Szkolnego Klubu Wolontariusza


Podczas żakinady w maju 2015 r. wystąpili w akcji profilaktycznej „Zryw Wolnych Serc” zorganizowanej przez Komendę Główną Policji, a koordynowanej przez Komendę Powiatową Policji w Lesku. Celem akcji było propagowanie życia wolnego bez uzależnień, agresji, przemocy i obojętności wobec drugiego człowieka. Wybijając rytm wolnych serc ludzie powinni przystanąć i zastanowić się nad swoim życiem i postępowaniem, nad tym, czy są naprawdę wolni od nałogów i szczęśliwi.

Wolontariusze promowali również swoją działalność malując buzie młodszym dzieciom przez cały czas trwania imprezy. Zainteresowanie malowaniem buziek było ogromne! 
Wolontariuszki pracowały dzielnie przez kilka godzin. Efektem były uśmiechnięte buzie dzieci pomalowane w motylki, kotki, myszkę Miki i inne. 
Z tej roli wspaniale wywiązały się: Sandra Pachołek, Wiktoria Podgórska i Paulina Pecka z klasy IIId.

 

Szkolny Klub Wolontariatu promuje działalność w czasie wakacji- spotkanie w szkole: