Licznik odwiedzin

Odwiedzin [+/-]
Dzisiaj:
Wczoraj:
Przedwczoraj:
418
2058
2018

+40

Wszystkich
Wszystkich 1 351 923

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 32 gości 

Sonda

Junior Media

Młode Bieszczady

Projekt Uczeń Online

Supermemo

Basen Aquarius Lesko

Pierwsza gwiazdka
W dniach 13. 12. – 19.12.2016r. odbył się w naszej szkole kiermasz świąteczny: „Pierwsza Gwiazdka”, którego organizatorem był Szkolny Klub Wolontariusza „Jeż” działający przy Publicznym Gimnazjum w Lesku. 
Szkolny Klub Wolontariusza ciągle rozwija swoją działalność. Ważne jest to, że do Klubu wstąpili uczniowie klas pierwszych, którzy chcą pomagać innym.  Opiekunami Klubu są: p. Anna Sopata oraz p. Anna Krzywińska. 
Celem tegorocznej akcji świątecznej była pomoc dzieciom chorym znajdującym się w trudnej sytuacji losowej i materialnej oraz osobom niepełnosprawnym.
W szkole został zorganizowany kiermasz świąteczny, na którym można było nabyć własnoręcznie wykonane kartki świąteczne, stroiki oraz ozdoby choinkowe. W organizacji kiermaszu pomagały uczennice: Oliwia Misiewicz i Agnieszka Tyrkut  z kl. IIIb, Karolina Bugiel z kl. III a, Marcelina Wojtanowska i Regina Kaim z klasy I c.  Natomiast  zorganizowały kiermasz i prowadziły go uczennice z klasy III a: Paulina Bogdan, Julia Grzybowska, Sandra Stach, Karolina Teclaw.
Wolontariuszki wywiązały się z tego zadania znakomicie.
 Nabywcami kiermaszowych atrakcji byli uczniowie, rodzice oraz nauczyciele naszego gimnazjum. 
Dalsza część działań wolontariuszy to akcja: „Magiczna miseczka”. Uczennice naszej szkoły ozdobiły szklaną miseczkę pięknym motywem świątecznym. Każdy, kto zakupił naszą miseczkę dowiedział się dlaczego jest ona magiczna. Uzyskany dochód z akcji świątecznej wynosi ogółem 625 złotych i zostanie przeznaczony na rzecz dzieci chorych potrzebujących pomocy. Wszystkim serdecznie dziękujemy!
Bo idea działalności naszego Klubu ma głęboki wymiar:  Chodzi nie tylko o to, aby pomagać materialnie, ale również o to, aby być bliżej drugiego człowieka, jego spraw i problemów. Naszym drogowskazem są piękne słowa Phila Bosmansa – wielkiego przyjaciela ludzi, który ukochał człowieka i w swych tekstach uczy nas jak żyć, aby znaleźć wielką radość w małych rzeczach:
„Podziel się chlebem, a będzie ci lepiej smakował.
Podziel się szczęściem, to ono się powiększy. 
Tam, gdzie ludzie dzielą się sercem, tam rośnie nadzieja”.
Serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji kiermaszu składamy rodzicom, nauczycielom oraz pracownikom szkoły.
Życzymy wszystkim wiele pomyślności w Nowym Roku 2017, zdrowia i radości, oraz aby pomaganie innym przynosiło Wam satysfakcję i zadowolenie, abyście mieli poczucie, że robicie w życiu coś bardzo ważnego i pożytecznego!
Opiekunowie