Licznik odwiedzin

Odwiedzin [+/-]
Dzisiaj:
Wczoraj:
Przedwczoraj:
2100
1852
2005

-153

Wszystkich
Wszystkich 1 657 984

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 46 gości 

Sonda

Junior Media

Młode Bieszczady

Projekt Uczeń Online

Supermemo

Basen Aquarius Lesko

Baza szkoły

Kompleks Gimnazjum Publicznego w Lesku składa się z dwóch budynków: budynku głównego tzw. „czerwonej szkoły”, mieszczącej się przy ul. Kościuszki 7 oraz budynku hali sportowej przy ul. Mickiewicza.

Budynek „czerwonej szkoły” jest obiektem historycznym, oddanym do użytku w 1899 roku. Swoją nazwę zawdzięcza czerwonej cegle, z której został wybudowany. W dwupiętrowym budynku mieści się osiem sal i pracowni lekcyjnych. Na parterze znajduje się sekretariat, gabinet dyrektora szkoły, pokój nauczycielski. Na szczególną uwagę zasługuje sala lekcyjna nr 5(religia),

 

w której znajduje się izba pamięci poświęcona patronowi naszej szkoły, Józefowi Piłsudskiemu oraz sala nr 4,

 

 

 

w której mieści się pracownia językowa MENTOR PC. Pracownia powstała dzięki funduszom własnym szkoły oraz wsparciu ze strony Rady Rodziców i Podkarpackiego Banku Spółdzielczego. Wyposażona jest w 24 stanowiska dla uczniów. System MENTOR PC, który został zainstalowany w pracowni, składa się z jednostki centralnej z klawiaturą, terminalu ucznia KU-32, słuchawek i mikrofonu MB QUART K-800. Pracownia została oddana do użytku w marcu 2008 roku.

  Sala nr 3 (biologia)

 

 

 

 

  Sala nr 6 (matematyka)

 

 

 

 

  Sala nr 7 (język polski)

 

 

Na drugim piętrze znajduje się świetlica szkolna, gabinet higienistki i pedagoga oraz biblioteka szkolna. Obok biblioteki usytuowane jest Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej (ICIM), które powstało w ramach projektu „Internetowe centra informacji multimedialnej w bibliotekach szkolnych i pedagogicznych”, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego. Internetowe centrum wyposażone jest w cztery stanowiska komputerowe, drukarkę, skaner i kopiarkę oraz oprogramowanie multimedialne. Mogą z niego korzystać zarówno uczniowie, jak i nauczyciele.

        Budynek hali sportowej oddalony jest od głównej siedziby gimnazjum o około 500 m. Został oddany do użytku w 2001 roku i przeznaczony na potrzeby gimnazjum. Wewnątrz mieści się siedem sal i pracowni lekcyjnych oraz pracownia komputerowa, w której odbywają się lekcje informatyki. Znajduje się w niej 14 stanowisk komputerowych. Powstała w ramach realizacji projektu MEN „Pracownie komputerowe dla szkół”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Na parterze mieści się pełnowymiarowa hala sportowa z trybunami dla kibiców.

 

Sala nr 3 (informatyka)

 

 

Hala sportowa (w-f)

 

 

 

 

Pozostałe klasy w Hali Sportowej:

 
 

Sala nr 2 (geografia, matematyka)

 

 

 

 

  Sala nr 4 (język obcy)

 

 

 

 

Sala nr 5 (fizyka)

 

 

 

 

Sala nr 6 (świetlica)


 

 

 

 

Sala nr 7 (język polski)

 

 

Sala nr 8 (chemia)

 

Odbywają się tutaj lekcje wychowania fizycznego, pozalekcyjne zajęcia sportowe, turnieje i zawody. Uczniowie w czasie przerw lekcyjnych mogą posilić się w sklepiku szkolnym.